פסאג' ומעליה בתל אביב
14 באוגוסט 2018
חסמים משפטיים בפני שימור מבנים היסטוריים
8 במרץ 2020
שימור מבנים

התערוכה והכנס הבינלאומי ה- 5 לשימור מבנים

כל שנה מתקיים כנס חשוב לבעלי מקצוע שימור מבנים בארץ. השנה, כמו שנים קודמות, התקיים הכנס בבניין תיאטרון "הבימה" בתל אביב.

תאריך הכנס ה- 5 היה 10.12.2019. הכנס אורגן על ידי המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל יחד עם שותפיה העיקריים שהם: רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים, איקומוס ישראל, מינהל התכנון, משרד התרבות הספורט, משרד ירושלים ומורשת, שגרירות פורטוגל, סונכנות הסחר האיטלקי וחברת "אסורסטורו" העוסקת בפיתוח טכנולוגיות השימור.

כמו כן, היו חברות מהארץ ומהעולם העוסקים בשימור שנתנו חסות לכנס.

שימור מבנים כהתחדשות עירונית

בארץ כאשר שומעים את צירוף המילים "התחדשות עירונית" אנו חושבים על תמ"א 38 או פינוי בינוי.

רוב האוכלוסייה אינה מכלילה את השימור של מבנים או שכונות היסטוריות כ"התחדשות עירונית". השנה, נושא הכנס היה "שימור המורשת כמנוף להתחדשות עירונית". הסיבה לך היא, שיותר ויותר מתחילים להבין שלא מספיק לשמר רק מבנה בודד או מבנים בודדים אלא יש לשאוף לשימור שכונות היסטוריות בערים.

שימור מבנים בעדן הטכנולוגי

במהלך שעות הכנס התקיימה תערוכה של חברות מהארך מחו"ל העוסקים בפיתוח טכנולוגיות של השימור. טכנולוגיות אלו מסייעות למשמרים לטפל ולשמר מבנים היסטוריים , לרבות האלמנטים האדריכליים הנדירים שלהם. במהלך הכנס הועלו הרצאות של בעלי מקצוע מהחברות הנ"ל על טכנולוגיות שונות כגון השימוש בלייזר לנקות קירות, לצלם, ולבצע סקרים באזורים צפופים . דובר על טכנולוגיות היכולות לסייע באיתור נזקים בבניינים העתיקים ופתרונות של חומר מליטה מיוחד הדרוש בעבודת השימור.

קתדרלת נוטר דם

בסוף הכנס שמענו הרצאה מרגשת על נוטרם , נזקי השריפה ואופן שבו הבניין ישוחזר, ישומר ויתוקן.

החשיבות בקיומו של הכנס היא בשיתוף הפעולה בין המשמרים בישראל לעמיתיהם בחו"ל, קבלת עדכונים לגבי טכנולוגיות חדשות בתחום וההזדמנות ללמוד מניסיונם של אנשי השימור בחו"ל.

אתר הכנס

לכנס יש אתר המראה את הכנסים של שנים קודמות. באתר יש רשימה של כל המשתתפים יחד עם מאמרים בנושאים רבים הקשורים בשימור מבנים היסטוריים.

כתובת האתר היא: https://shimurmiv.co.il/

 

Comments are closed.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.